Facebook     YouTube     Google+

Druhé místo v ligovém turnaji ve východoněmecké Míšni

Image:

Další úspěch našeho sportovního oddílu Uners Litoměřice na sebe nenechal dlouho čekat. 8. května 2016 jsme se vydali do partnerského města Míšeň na další turnaj v rámci německé ligy v unihokeji. Minulý ligový turnaj (13. března 2016, Drážďany) jsme byli druzí za týmem Dresdner Einradlöwen, který po prodloužení zvítězil.
Byli jsme zvědavi, jak dopadneme tentokrát, mezi tvrdou konkurencí 5 německých týmů, 2 českých a jednoho scratch teamu. Celý turnaj probíhal v 6 kolech po 4 utkáních a každé utkání trvalo 15 minut.
V prvním kole jsme nastoupili proti drážďanskému týmu Neustädter Einradflitzer S+J, kdy jsme hladce zvítězili 8:2. Druhé kolo nás svou tvrdostí a skvělou technikou překvapil dívčí tým z německého Panketalu Wild Wheelz, děvčata nám podlehla 6:2. Ve třetím kole nás čekali favorité zápasu, Dresdner Einradlöwen. Po napínavém a vyrovnaném boji Saša rozhodl plíživým gólem a Uners zvítězili 4:3.
V semifinále jsme se těšili na druhý český tým s honosným a dlouhým názvem Prague Unicycle Hockey Team, ale opět jsme hráli s týmem Wild Wheelz. Rozdrtili jsme je 8:0.
Finále už překvapení nebylo, nastoupili jsme proti Dresdner Einradlöwen. Nejprve jsme se dostali do vedení 3:1, ale pak střelil gól obránce Míla a karta se prudce obrátila. Smolný gól následoval několikanásobný průlom naší obrany a celkově jsme finále prošvihli 9:5.
V našem druhém ligovém turnaji jsme tedy skončili na krásném 2. místě a celkově jsme se v ligovém řebříčku posunuli vzůru na 37. příčku z celkově 75 týmů.